Domů » Proč je spánek důležitý?

Proč je spánek důležitý?

by Katka
0 comment

Asi každý to někdy zažil sám na sobě. Pokud se dobře nevyspíme, druhý den jsme unavení, nepříjemní, bolí nás záda nebo hlava a jediné, na co myslíme je, Jak se co nejdříve vrátit zpátky do postele. Kvalitu spánku ovlivňuje i matrace.

Spánek je pro náš organismus nezbytný, protože má mnoho pozitivních účinků na naše zdraví, během něj se tělo regeneruje a opravuje, což je zásadní pro správné fungování organismu. Spánek také ovlivňuje naši náladu a psychickou pohodu. Nedostatek spánku může mít na lidské zdraví řadu negativních důsledků, jako jsou problémy s koncentrací, únava, snížená imunita, větší riziko vzniku srdečních chorob, obezity a cukrovky a také může vést k depresi a úzkostem. Proto je důležité dbát na kvalitní a dostatečný spánek, což zahrnuje i volbu vhodné matrace. Těch je mnoho druhů mezi nejpopulárnější patří pěnové a pružinové matrace. Při výběru je dobré zaměřit se na naše požadavky a také tělesné proporce, jako je třeba výška postavy nebo váha, abychom měli jistotu, že vybraná matrace nám bude skutečně poskytovat perfektní oporu pro unavené svaly i páteř během spánku. Jestliže máme speciální požadavky, je možné nechat si vyrobit matrace na míru přesně podle svých představ. Některé typy umožňují kromě volby délky a šířky také zvolit výšku matrace a tím si ji dokonale přizpůsobit. Výroba matrace je možná také pro atypické tvary a netradiční požadavky.

Stejně jako je spánek důležitý u dospělých, je potřebný i pro děti. Ty jsou navíc ve vývinu, a proto i dětské matrace musíme vybírat kvalitní a s dostatečnou oporou pro tělo během spánku. Matrace do postýlky musí být pohodlná a zároveň bezpečná pro zdravý vývoj dítěte, abychom tak předcházeli případným problémům v dospělosti. Matrace pro děti si můžeme nechat vyrobit také na míru, ale nejčastěji se prodávají dětské matrace 120×60.

S kvalitní matrací se ráno budíme odpočatí a s dobrou náladou. Pokud nás trápí bolesti zad, po probuzení jsme celí rozlámaní a unavení, nejspíše přišel čas na výměnu staré matrace za novou.

You may also like

Soledad is the Best Newspaper & Magazine WordPress Theme with tons of options, customizations and demos ready to import. This theme is perfect for blogs and excellent for online stores, news, magazine or review sites. Buy Soledad now!

u00a92022 Soledad, A Technology Media Company – All Right Reserved. Designed and Developed by PenciDesign